Chlébské - skautská základna

Co je nového

Poslední novinky najdete už jen na Facebook - Skautská základna Chlébské.

1.8.2012 - v kuchyni je nový kombinovaný sporák. Pět plotýnek by mělo uspokojit i ty nejnáročnější návštěvníky.
25.6.2012 - údolím se přehnala vichřice a nechala za sebou pět spadlých stromů, které zasáhly třetí chatku. Naštěstí chatka je provozuschopná, akorát nás čeká výměna plechů na střeše.
7.1.2012 - dvě nové patrové postele v chatce číslo 1. Opravili jsme dveře na záchodech.
26.11.2011 - zahájili jsme zateplování chatek. Bude to větší práce, než jsme čekali.
26.11.2011 - nachystali jsme spoustu dřeva na topení v krbových kamnech za dlouhých zimních večerů.
10.10.2011 - výměna poškozené vaničky ve sprchovém koutu v pásnké koupelně.
7.6.2011 - naši základnu najdete ode dneška také na Facebook - Skautská základna Chlébské.
7.7.2010 - přerostlá tráva a keře na základně byly vykoseny.
2.7.2010 - pokládka dlažby dokončena, mezi všemi chatkami jsou teď pěkné a široké chodníčky. Na třetí chatce přibylo venkovní světlo, které se hodí především v noci. Permon zasel v okolí chatky spoustu nové trávy, takže se celá základna je teď krásně zelená.
22.5.2010 - generální úklid, umývání oken, opravy postelí.
20.4.2010 - konečně zima definitivně ustoupila a tak bylo možné dokončit pokládku dlažby mezi chatkami.
1.11.2009 - položena nová dlažba před zděnou budovou a chatou č.2.
6.9.2009 - zahájili jsme opravu chodníků mezi chatkami. Všechny rovné chodníky jsou vyhloubené a části už jsou nachystané na pokládku zámkové dlažby. Schodiště jsme zatím ponechali. Před chatami č.1 a č.2 jsme vytvořili prostory pro odpočívadla. Před chatou č.2 už stají také suchá zídka ohraničující toto odpočívadlo. Vedle chaty č.2 jsme navršili přebztečnou zeminu z výkopů a vzniklo tak zákoutí pro posezení s výhledem. Ještě nás čeká několik brigád na začištění cest od kořenů. Musíme je připravit tak, aby stavební firma mohla koncem firma přistoupit k pokládce dlažby. Do té doby bude ale bohužel komfort přesunu mezi budovami horší. Pro případ dešťů jsme na bývalé cesty aspoň roznesli široké obrubníky, aby bylo kam šlapat.
7.1.2009 - vyměnili jsme deset starých matrací za úplně nové
6.12.2008 - z pily nám přivezli hromadu odřezků, které jsme pořezali na kousky vhodné pro topení v kamnech. Dřeva na zimu do zděné budovy tak máme dostatek.
30.10.2008 - vyměnili jsme odkládací regály v chatě číslo 3
30.9.2008 - všechna akumulační kamna byla prohlédnuta a tři z nich prošla důkladnou generálkou (výměna kabelů, výměna nefukčních spirál). Upravili jsme také rozmístění kamen v místnostech tak, aby vytápění bylo nejen dostatečné, ale také úsporné. U tří kamen je ještě potřeba zprovoznit ventilátor, ale jinak je topení připraveno na podzimní a zimní návštěvníky.
1.9.2008 - odborná firma položila nová linolea ve všech třech dřevěných chatkách. Využili jsme to k dokonalému úklidu v chatkách a postupně také provádíme generálku všech akumulačních kamen tak, aby byly připraveny na zimní sezónu.
3.4.2008 - koupelny a záchody vymalovány, v jídelně je větší stůl, předsíňka je zednicky zapravena.
9.1.2008 - abychom pokryli rostoucí náklady na provoz (především energie, voda, odvoz odpadů), zvyšujeme od února 2008 ceny. Od skautů a ostatních dětských organizací budeme vybírat o pět korun za osobu a noc více, od ostatních o deset korun více.
1.11.2007 - topení a elektřina (světla, zásuvky) dokončena v obou koupelnách. Přidány shrnovací dveře k dámské koupelně. Na brigádě kluci nařezali nějaké dřevo do krbových kamen na zimu.
1.10.2007 - obě koupelny a záchody v plném provozu včetně sprchových koutů. Chybí již jen doinstalovat topení. V podkroví jsme zaspárovali sádrokarton a je tam už i čistě vymalováno.
1.9.2007 - dvě nová umyvadla v pánské koupelně jsou zprovozněna. Sprchový kout je naisnstalován, ale stará vodovodní baterie protékala. Až baterii opravíme nebo koupíme novou, tak bude sprcha zprovozněna.
1.8.2007 - nové dva záchody v pánské koupelně jsou zprovozněny.
16.4.2007 - nebyli lidi, takže rekonstrukce se protahuje. V pánské koupelně jsou už ale vyměněny všechny rozvody (kanalizace, voda, elektřina), je položena základní betonová vrstva podlahy. Během května budou dokončny hrubé stavební práce, do konce června bude koupelna předána do užívání.
14.1.2007 - Zahájili jsme rekonstrukci pánské koupelny. Sociální zařízení je proto na dobu, než rekonstrukci dokončíme, omezeno na dvě WC, dvě umyvadla a jeden sprchový kout v dámské části. Rekonstrukci bychom chtěli dokončit během března.
10.12.2006 - v podkroví je zavedena elektřina, do kuchyňky přibyla mikrovlnka a další plotýnka (elektrická) s dvěma většími hrnci.
1.11.2006 - podkroví je zatepleno, stěny obloženy sádrokartonem a dřevem.
30.8.2006 - na půdě je nová podlaha, chystá se zateplení a obložení. V chatkách jsou vyměněná okna, takže už z nich nebude v zimě tak rychle unikat teplo ...
24.6.2006 - Postaven venkovní přístřešek, kde se dá v parných letních dnech příjemně posedět, poobědvat, schovat se před sluncem ...
1.6.2006 - Na půdě je uklizeno, skladovaný materiál je shromážděn v jedné polovině, druhou polovinu je tedy možné využít například jako skald táborového vybavení apod.
13.4.2006 - Oba nové záchody jsou na místě a v provozu, oddělené pěknými laminovanými přepážkami. 1.2.2006 - Do nové koupelny jsme namontovali nový celý sprchový kout a dvě nová umyvadla. Zbývá už jen namontovat nové záchody a přepážky mezi ně. Koupelna je ale už i tak v provozu, vytápí se elektrickým přímotopem, v plánu je žebříkové topení.
27.1.2006 - Z rodinných důvodů bylo dokončení koupelny odloženo na první týden v únoru.
26.12.2005 - Nová koupelna je vykachličkovaná, okna vyměněná. Provizorně jsme do ní dnes umístili sprchu. V lednu plánujeme instalovat záchody a umyvadla a novou koupelnu tak již definitivně dokončit.
25.9.2005 - Krbová kamna v provozu. Je to krásný pocit, když sedíte v jídelně a v kamnech praská oheň ... a to teplo ...
10.9.2005 - V jídelně je nová kuchyňská linka, stůl a lavice. Po schodech se dá vylézt přímo na půdu (kde je zatím pouze nepořádek :-) Zeď mezi jídelnou a záchody byla zbourána, obě poloviny budovy jsou teď propojeny vnitřkem. V nové koupelně byl položen základní beton a rozvedena nová instalace. Do zimy by už měla být nová koupelna v provozu. A také krbová kamna!
19.5.2005 - V kuchyňce (jídelně) byla položena dlažba. Také se snažíme, aby se nejdůležitější práce v levé koupelně stihly jetě do prázdnin a přes léto už se mohla využívat na plno.
3.4.2004 - Jídelna ve zděné budově nám byla předána do užívaní. Chybí v ní sice ještě dlažba, ale tu si už zkusíme položit sami. Jen co se nám zase sejdou nějaké peníze. Jídelna tak má zatím pouze zařízenou kuchyňskou linku, lednici a sporák. Ostatní nábytek budeme pořizovat podle možností průběžně. Na brigádě jsme oplotili severní svah hřiště tak, aby balóny nepadaly ze srázu k potoku. Jinak jsme hlavně napravovali, co zima poškodila (chodníky, schody ...) a sbírali odpadky okolo chatek. Také jsme pokračovali v rekonstrukci dámských toalet a umývárny.
15.2.2004 - stavební firma již položila novou podlahu v jídelně ve zděné budově a vyměnila okna. Na odpolední brigádě, která se protáhla až do 23.hodiny, jsme rozvedli novou elektřinu. Teď už jen zbývá nahodit nové stěny a strop, obložit podlahu a můžeme první etapu rekonstrukce prohlásit za dokončenou ... to ale nebude dříve než v dubnu :-(
7.11.2004 - po víkendové brigádě je celá levá polovina zděné budovy rozbouraná (samosebou jen uvnitř :-). Zbývá už jen zbourat zbytek zdi mezi bývalými chlapeckými záchody a sprachami a kousek zdi kolem dveří k bojleru. O co méně je toho teď uvnitř, o to více je venku - hromada suti vedle budovy se neúměrně rozrostla, takže další brigáda bude zaměřena na její likvidaci a odvoz na skládku. V plánu jsou ještě dvě brigády (13. a 17.listopadu) a potom už by se měla práce ujmout stavební firma. Kuchyňka je prozatím přestěhována do společenské místnosti, kde je teď o trochu méně místa. Navíc voda se musí nosit z umyváren ve zděné budově. Do konce prosince ale snad už budeme moci vrátit kuchyňku zpět do zrekonstruované místnosti!
3.11.2004 - na tento víkend plánujeme brigádu, kdy budeme vybourávat příčky a podlahy v levé polovině zděné budovy. V druhé polovině listopadu potom stavební firma Dufek z Černvíru položí nové podlahy s izolací a zpevněné kari sítí. Novou společenskou místnost s kuchyňskou linkou, která tak vznikne, vybavíme dřevěnou podlahou, nábytkem a krbem až na co nám budou peníze a síly stačit.
19.10.2004 - ledy se hnuly, z Prahy jsme dostali příslib dotace ve výší 70 tisíc. Když tomu přidáme zhruba 30 tisíc dotace, které máme z JM kraje a od města Brna, tak už je to dost peněz aspoň na opravu propadených podlah a založení lepších záchodů a sprch. Teď jenom ještě vše kvalitně stihnout do konce roku!
20.9.2004 - na brigádě jsme natřeli další střechy, založili plot na hřišti a pokračovali v rekonstrukci vnitřních prostor. Současně jsme také připravili vytápění zděné budovy na zimu - všechny infrazářiče nyní fungují. Celková rekonstrukce vázne, protože z Ústředí jsme stále nedostali ani potřebná pověření pro jednání se Stavebním úřadem, ani potřebné finance.
2.5.2004 - pokračující rekonstrukce si vyžádala uzavření jedná z místnosti ve zděné budově - sociální zázemí je nyní zredukováno do jediné místnosti se dvěma záchody, dvěma umyvadly a jednou sprchou. Věříme, že tomu tak bude jen do konce léta, kdy po rekonstrukci bude zděná budova nabízet mnohem větší komfort než kdykoli předtím.
25.2.2004 - základna je definitivně ve vlastnictví Junáka. Žádáme o dotaci na přestavbu zděné budovy a údržbu ostatních chatek a jejich okolí. Plány i nadšení jsou zatím veliké, uvidíme jestli budou i peníze.
1.1.2004 - měníme ceny. Pro skauty je pobyt v létě za 40 korun, v zimě za 50 korun. Podobné ceny můžeme nabídnout i velkým skupinám jiných mládežnických organizací při vícedenním pobytu. Tady bude ale vše záležet na individuální dohodě. Pro ostatní je jedna noc za 80 Kč.
22.9.2003 - trochu se nám to s převzetím základny od FDM zamotalo a tak musíme začít zase pěkně od začátku. Plánovanou rekonstrukci už letos nezahájime, protože dokud nebudeme mít papír, že jsme vlastníci, tak nám stavební úřad nevydá stavební povolení. Pokusíme se aspoň pár brigádami základnu před zimou v rámci možností zútulnit.
5.8.2003 - tak koupání prý existuje! V asi tři kilometry vzdáleném Hodoníně je prý krásný vyhřívaný bazén. Až se tam někdy dostanu, zveřejním tady fotky a svoje zážitky.
20.7.2003 - zprovozněna provizorní sprcha!
pátek 28.3.2003 - KONEČNĚ JE ZÁKLADNA NAŠE! Dlouhá anabáze převodu od Fondu dětí a mládeže skončila! Ode dneška je základna v majetku Junáka a naše středisko ji dostává od Ústředí do správy! Starosta Junáka Riki podepsal ze zástupci FDM smlouvu o převodu základny přímo na Chlébském. Na vlastním se nám bude nejen lépe hospodařit, ale budou se nám i lépe shánět peníze na opravy a investice!
pátek 7.3.2003 - rozvod studené i teplé vody je opět v plném provozu, k dispozici jsou tedy čtyři umyvadla, dva splachovací záchody a dřez v kuchyňce. Původní sprchy jsou však definitivně mimo provoz a nové bohužel ještě nejsou dostavěny (stavět se budou až v květnu).

Skautsk zkladna Chlbsk

Levn ubytovn v R a SR